O Televizi R1

video - prezentace sítě R1

Regionální zpravodajská televizní síť

R1 TELEVIZE je síť sedmi regionálních televizí sdílejících vysílací kmitočty s Televizí Prima. Televize GENUS (Liberec), LYRA (Ústí nad Labem), DAKR (Most), VŘÍDLO (Karlovy Vary), ZAK (Plzeň), VYSOČINA (Jihlava) a MORAVA (Olomouc) se 1. září 2008 sjednotily do programové sítě pod novou značkou R1. K projektu se připojilo také pražské a středočeské vysílání Televize Prima. Regionální televize tak po patnácti letech existence začaly psát další kapitolu své historie.

Kromě zastřešujícího názvu R1 je shodná také grafická podoba regionálního vysílání. Nové logo, znělky a kompletní televizní grafika jsou dílem pražského studia ACE.

Všechny regiony v sítí R1 TELEVIZE vysílají podle jednotného programového schématu. Páteř vysílání tvoří dvacetiminutový zpravodajsko-publicistický blok, který je vysílán na Televizi Prima v premiéře každý všední den od 17.40 do 18 hodin a v repríze pak následující den od 7.00 do 7.20 hodin. K dispozici je rovněž na internetových stránkách.


Zrcadlo Vašeho kraje

Regionální blok zahajuje hlavní zpravodajská relace Minuty regionu, jejíž pevnou součástí je Sport. Obsah zpravodajství je vždy připravován se silným akcentem na srozumitelnost a dobrou znalost daného regionu. Zprávy jednotlivých „erjedniček“ pečlivě mapují dění v krajích, pro něž vysílají a věnují se tématům, která jsou pro dané oblasti důležitá.

K regionálnímu vysílání sítě R1 neodmyslitelně patří informace o počasí a dopravní zpravodajství. Prostor pro specifické potřeby regionu a jeho nosná témata vytváří Regionální magazín, který tak podtrhuje regionalitu sítě R1.


Žijeme tu s Vámi

Od pondělí do pátku najdou diváci ve svém regionálním vysílání také koprodukční pořady, na jejichž výrobě se podílejí všechny televize v síti R1. Tyto speciály jsou novým stavebním prvkem celého projektu. V pondělí jde do éteru vlastivědný cyklus MOZAIKA. Úterý patří kulinářskému pořadu GASTRO a středa televizním radám z cyklu VÍME JAK. Ve čtvrtek zvou "erjedničky" na VÝLET a pátek je v síti R1 vyhrazen pro pořad o zdraví VITAMÍN.


Jednička Vašeho regionu

Televize R1 chce dění v regionu odrážet jako zrcadlo. Věrně, nepokřiveně, přesně a férově.  Televize R1 chce vyrábět spolehlivé zpravodajství, které je divákovi vždy nablízku. Televize R1 - to je aktuální regionální zpravodajství, doplněné zajímavými publicistickými rubrikami, s důrazem na tři pilíře značky R1:  „Regionalita – Blízkost – Spolehlivost“. Každá televize sítě R1 je součástí svého kraje a zůstává i s novým názvem partnerem svých diváků.